Ogłoszenia duszpasterskie - Wadowice

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

III Ndz. Zwyk. 26.01.2014

Opublikowany przez ks. Jacek w Ogłoszenia Duszpasterskie · 25/1/2014 21:49:06

1. W przyszłą niedzielę 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, będą nam przypominały o Jezusie Światłości Narodów.
2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O g.9.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. spotkanie dla Członków Żywego Różańca.
3. W tym tygodniu wspominamy:

 • w  poniedziałek bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

 • w   wtorek św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła i jednego najwybitniejszych filozofów w dziejach kultury europejskie

 • w piątek św. Jana Bosko, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.

4. Dziś do Gościa Niedzielnego jest dołączony płyta z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta.
5. Pragniemy poinformować, że rozpoczął się czas rekrutacji do naszej Szkoły na Kopcu. Więcej informacji można uzyskać we furcie lub na stronie internetowej.
6. Także w tym roku zwracamy się z prośbą o podarowanie 1% z należnego podatku na potrzeby Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej na Kopcu.  Korzystamy z umowy z Pallotyńską Fundacją „Salvatti”, która ma status Organizacji Pożytku Publicznego, a w swojej działalności wspiera także działania związane z edukacją. W poprzednim roku zebrane środki /2230,10 zł/ przeznaczyliśmy na zakup ławek i pomocy szkolnych. Informacje o tym, w jaki sposób można wypełnić PIT są na ulotkach i stronie internetowej.
7. Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy zaprasza na koncert noworoczny w najbliższą niedzielę o g.18.00 do kościoła parafialnego w Kleczy.
8. Prośmy Chrystusa, aby błogosławił nam i wspierał swoją łaską.
Chrzest Pański 12.01.2014

Opublikowany przez ks. Jacek w Ogłoszenia Duszpasterskie · 11/1/2014 19:59:15

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zgodnie z naszą tradycją jeszcze, a także przez jakiś czas zachowamy w kościele świąteczny wystrój i będziemy śpiewać kolędy.
2. Za tydzień w niedzielę 19 stycznia będziemy przeżywać w naszym kościele Uroczystość św. Wincentego Pallottiego, założyciela Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Mszę św. o g. 10.00 ubogaci swoim śpiewem chór z wadowickiej bazyliki.
3. Wszystkim życzymy, by odnowili w sobie łaskę chrztu świętego i czerpali radość z faktu, że przez chrzest przynależą do Jezusa i Kościoła
Boże Narodzenie 2013

Opublikowany przez ks. Jacek w Ogłoszenia Duszpasterskie · 24/12/2013 14:43:15

l. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

2. Jutro tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. W piątek obchodzimy święto św. Jana Ewangelisty, a w sobotę św. Młodzianków.

3. Od świąt Bożego Narodzenia do Nowego Roku włącznie, nie będzie odprawiana w dni świąteczne i niedziele, Msza św. o 16.00 dla rodziców z małymi dziećmi.

4. Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgicznie te dni się między sobą nie różnią i każdego dnia w modlitwie eucharystycznej wypowiadamy słowa: …uroczyście obchodzimy święty dzień, w którym Najświętsza Maryja Dziewica wydała na świat Zbawiciela. Obchód oktawy znosi również obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Niech Boże błogosławieństwo wzmocni naszą radość i poczucie wspólnoty.
I Ndz Adw. 1.12.2013

Opublikowany przez ks. Jacek w Ogłoszenia Duszpasterskie · 30/11/2013 17:57:13
 • Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.  Adwent jest czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu.

 • Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą w tygodniu o g.17.00. Pół godziny wcześniej będziemy śpiewać Godzinki na cześć Matki Bożej. W każdą sobotę roraty będą rano o g.7.00.

 • Dziś w naszym kościele gościmy ks. Jana Jarco, proboszcza z parafii w Krakowie na osiedlu Kliny-Zacisze wraz z przedstawicielami parafi. Po Mszach św. będą zbierać ofiary do dokończenie budowy swojego parafialnego kościoła.

 • We środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Za górników i ich rodziny będziemy modlić na Mszy św. o g.17.00.

 • 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa.

 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek chcemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek odwiedziny chorych od g.9.00. Od g 16.00 okazja do spowiedzi, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św.

 • W tygodniu wspominamy także:

- w wtorek – św. Franciszka Ksawerego, jezuitę, uważanego za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła
- w sobotę
św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, żyjącego w IV wieku, gorliwego duszpasterza i uczonego teologa, wielkiego Doktora Kościoła

 • Wszystkim życzymy dobrego czasu adwentowego przygotowania.
XXX Ndz. Zwykł. 27.10.2013

Opublikowany przez ks. Jacek w Ogłoszenia Duszpasterskie · 26/10/2013 09:29:06

1. Przypominamy, że w czasie zimowym - a mamy go od 2 w nocy - Msze św. będą odprawiane w tygodniu wieczorem o godz. 17.00
2.  W piątek wypada uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy wspominać wszystkich, którzy osiągnęli nagrodę życia wiecznego. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o 16.00.
3.  Natomiast w sobotę 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych- Dzień Zaduszny. Msze św, będą o 6.30, 7.00, 9.00 i 17.00. Po tej ostatniej Mszy pójdziemy w procesji na nasz kopiecki cmentarz modląc się za wszystkich zmarłych.
4.  W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
5.  Przez cały listopad chcemy w sposób szczególny pamiętać o naszych zmarłych. Wieczorem o g. 17.00 codziennie będzie odprawiana Msza św. za zmarłych w intencjach nam podanych na kartkach. 15 minut przed wieczorną Mszą św. będą odczytywane intencje i będziemy modlić się za zmarłych
6.  W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Wyjątkowo
z racji przypadającej w piątek Uroczystości Wszystkich Świętych - okazja do spowiedzi będzie w czwartek od g 16.00. Natomiast odwiedziny chorych w piątek 8 listopada.
7.  Otrzymaliśmy podziękowanie od Księdza Rektora z naszego pallotyńskiego seminarium w Ołtarzewie. Klerycy 2 tygodnie temu zebrali kwotę 2375 zł. Natomiast w zeszłą niedzielę na Fundację Trzeciego Tysiąclecia zajmującą się wspieraniem kształcenia dzieci i młodzieży zebrano 1312 zł.
8.  Tydzień temu w polskich kościołach liczono wiernych. Na Kopiec przywędrowało 839 osób, w tym 476 kobiet i 363 mężczyzn. Do komunii przystąpiło 319 osób, czyli mnie więcej co trzecia osoba uczestnicząca we Mszy św.

9.  Wszystkim obecnym, przyjaciołom naszego kościoła, niech Pan Bóg błogosławi.
Następna
Ostatnia aktualizacja: 2014-01-25 by Newton
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego